Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

​Kur’an Ve Sünnetin Kabul Etmediğini Hiç Kimse Kabul Edemez


​Kur’an Ve Sünnetin Kabul Etmediğini Hiç Kimse Kabul Edemez
03.12.14, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Aile ve Çocuklar konusunda basın açıklaması yaptı.

Sapkın ve hastalıklı düşünce şeklini arındırmak, masum gösterme çabası kabul edilir değildir. Kur’an ve sünnetin kabul etmediğini hiç kimsenin kabul etmemesi gerekir ifadelerini kullandı.

Bayraktutar Aile ve Çocuk konusunda şu ifadeleri kullandı; ‘‘Aile içerisinde oluşan şiddet çocuklara yansımaktadır.Başta yanlış çocuk eğitimi. Kız bebek bekleyen ailenin erkeği kız kıyafetleri ile giydirip kız gibi yetiştirmeleri, kızlarla erkek çocukları aynı yataklarda yatırmaları, erkek çocuklarının kadınsı ortamda büyütülmeleri, ...Özellikle de babaların eşlerine- erkek çocuklarının annelerine - baskı yapmaları, dövmeleri, zulmetmeleri,...Bu durumda erkek çocuk babayı idol olarak görmediği için kendi iç dünyasında başka ideal şahsiyetler aramaya başlar.Ve bu sürecin sonu eşcinsel eğilimlere doğru rahatlıkla kayabilir!Kısaca baba dayağı da erkek çocukları eşcinsel eğilimlere yöneltebilmektedir! Aynı durumun kız çocukları içinde geçerli olduğunu dile getiren Bayraktutargünümüzde psikoloji alanlarında çok fazla mesafe kat edilmiştir. Bizler sendika olarak hastahalenerde din görevlilerinin bulundurulmasını isterken önceliğimiz dini telkin ve manevi duruşumuzdan uzaklaşmanın bizi daha farklı düşünce şekillerine yönlendireceği kanısındayız. Bugün toplum içerisinde farklı arayış şekillerinin olması, eşcinsellik gibi sapkın bir modelin normal bir şeymiş gibi yansıtılması son derece yanlıştır. Doğal olan yaşam şeklinin dışında tezahür gösteren bu yaşam şekli hastalıktır, tedavisi gereklidir.

Son zamanlarda haberlerde konu edinen eşcinsellerin imam olabileceği kanısı son derece yanlış ve kabul görebilecek bir yaklaşım değildir. Bir kişinin sadece işini iyi yapıyor olması onun o görevde bulunması için yeterli değildir. Manevi anlamda Kur’an Sünnet ışığında ilmi manada donanıma sahip olan her hangi bir din görevlisi bu mesleğin aynı zamanda irşat ve tebliğ makamı olduğunu da çok iyi bilmektedir. Ezberci zihniyet yerine yaşayan, yaşatan zihniyet istediğimiz gibi, Kur’an ve Sünnet’e aykırı olan hiçbir konuyu hafifletmek, masumlaştırmak, farklı sebeplere bağlamak din görevlisi dahi olmayan hiçbir kişinin yorumlayacağı konular arasında değildir ifadelerini kullandı.

Bayraktutar Gençliğin ilk basamağı doğru adım atmaktır; ‘Bizler evlatlarımızı yetiştirirken inanç ve değerler noktasında bize ve örf anene kültürümüze yakışan bir yol çiziyoruz. Yanlış atılmış ilk adım ikinci adımın devamını sağlar. Bu sebeple dinimizin kabul etmediği hiçbir tavır ve davranış değerlerimizin de kabulünde olamaz.

Bu haberi 1087 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR