Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi’ne Ziyaret


Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi’ne Ziyaret
02.01.17, Pazartesi
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas ve yönetim kurulu üyeleri, İpekyolu ve Tuşba İlçe yönetimleri Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi’nde eğitim gören din gönüllülerini ziyaret ettiler.

Göreve yeni başlayan İmam Hatiplere hayırlı olsun dileklerini ileten Diyanet-Sen heyeti din görevlilerinin talep ve isteklerini dinledi.

Ziyarette din görevlilerine hitap eden Van Şube Başkanı Nurullah Arvas çok kritik günlerden geçtiğimize dikkat çekerek “Ülkemizin güçlenmesini istemeyen uluslararası güçler içerdeki maşaları aracılığı ile bizi dize getirmeye dizayn etmeye çalışıyor. Birlik ve beraberliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmek ülkemize, bayrağımıza sahip çıkmak terörden nemalanmaya çalışanlara verilebilecek en güzel cevaptır. Din görevlileri olarak birinci önceliğimiz güzel dinimizin bu topraklardaki birleştirici çimento etkisini doğru bir şekilde anlatmak, birliğimizi kardeşliğimizi daha da sağlamlaştırmak adına adımlar atmaktır. Sorumluluğumuz büyük bunun farkındayız ve bu sorumluluğun gereğini yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

Bu haberi 979 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR